Monitorovanie motorových
vozidiel a pracovných strojov

Rýchly kontakt

Trinid s.r.o.
J. Švermu 2188/7
960 01 ZVOLEN
e-mail: trinidsk@gmail.com
tel.:  0911 826 102
 0911 263 784
 0911 263 783
Rýchly kontakt

Elektrické skútre

Technická dokumentácia

Elektrický skúter AKUMOTO je dostupný dopravný prostriedok vysokej kvality a špičkovej technológie s minimálnymi prevádzkovými a servisnými nákladmi. Všetky modely značky AKUMOTO sú vysokého výkonu, maximálnej spoľahlivosti a veľkej hospodárnosti. To je dosiahnuté vďaka aplikácii moderných technológií a to najmä v oblasti akumulátorov, elektrických motorov a riadiacich jednotiek. Podvozok, rám a rozloženie hmotnosti skútra je konštruované špeciálne pre elektrický skúter, tým je docielené ideálnych jazdných vlastností.

Vyberateľný AKU-BOX

Akumulátory značky AKUMOTO sú umiestnené do vyberateľného aku-boxu, preto je možné akumulátor ľahko vybrať a nabíjať doma alebo v kancelárii pomocou malej nabíjačky. Vďaka tomuto princípu nie je zákazník obmedzený dojazdom a môže využívať tzv nekonečného dojazdu.

Navyše je možné akumulátor ľahko vybrať a uskladniť hlavne cez zimné "odstavenie motocykla".

Lithiový akumulátor - LiFePO4 HARD

Značka AKUMOTO používa nový typ lítiového akumulátora od americkej spoločnosti, ktorý nesie označenie LiFePO4 HARD. Tento akumulátor disponuje najmodernejšími technológiami a vyznačuje sa vysokou mierou bezpečnosti. Akumulátor nemá pamäťový efekt, preto je ho možné nabíjať kedykoľvek, aj počas jazdy, bez prihliadnutia k stavu nabitia. Akumulátory sú bezúdržbové a sú vybavené tzv BMS - Battery Management System. Toto digitálne zariadenie slúži ako ochrana akumulátora, kontroluje jednotlivé články akumulátora, stráži nabíjací proces a chráni akumulátor pred pod-bitím a pre-bitím. Vďaka tomuto elektronickému systému nehrozí nebezpečenstvo zničenia akumulátora jeho hlbokým vybitím alebo prebitím, ako je to u bežných akumulátorov. Tým je dosiahnuté vysokej úrovne ochrany akumulátorov.

Hlavné prednosti:
 • dlhá životnosť (2000 cyklov alebo 10 rokov)
 • digitálna BMS ochrana
 • veľký výkon aj pri nízkych teplotách
 • možnosť nabíjania kedykoľvek v priebehu jazdy
 • nemajú pamäťový efekt
 • umiestnenie vo vyberateľnom aku-boxe
 • cenová dostupnosť (už od 450,- €)
 • nízka hmotnosť - už od 8,2 kg
 • krátka doba nabíjania (od 1,5 hod)

Kremíkový akumulátor

Moderné kremíkové akumulátory AKUMOTO sa vyznačujú hlavne týmito prednosťami:
 • vyšší výkon v priebehu celého vybíjacieho cyklu (vysoká trakcie)
 • nulové nároky na údržbu
 • nemajú negatívny pamäťový efekt, možnosť nabíjania vo všetkých fázach vybitia
 • možnosť skrátenia času nabíjania o 50%
 • nízka obstarávacia cena, (už od 250,- €)

Rekuperácia (samodobíjanie)

(poznáte z Formuly 1 pod názvom KERS - Kinetic Energy Recovery System)
Rekuperácia je proces premeny kinetickej energie elektro skútra pri brzdení späť na využiteľnú energiu. Jednoducho povedané, pri brzdení si ukladáte energiu späť do akumulátora. Rekuperácia sa aktivuje úplne automaticky po zopnutí ľubovoľnej brzdovej páky. Brzdný priebeh je progresívne v závislosti na zaťažení vozidla a rýchlosti vozidla. Výhodou rekuperácie je nielen úspora energie a zníženie strát, ale aj predĺženie životnosti akumulátora a brzdového systému.

Prínos a výhody rekuperácie:
 • predĺženie dojazdu najmä v členitom teréne, pri neplynulej jazde alebo jazde s väčšou záťažou
 • prirodzené a intuitívne ovládanie, rekuperácia pracuje automaticky bez nutnosti zacvičenia vodiča
 • progresívny nárast brzdnej sily v závislosti na rýchlosti vozidla
 • odľahčenie brzdovému systému - znížené opotrebenie bŕzd
 • zníženie rizika pod-vybitia akumulátorov
 • zníženie nákladov na kilometer
 • výrazné predĺženie životnosti akumulátorov

Riadiaca jednotka

Riadiaca jednotka je srdcom celého systému a stará sa o vysokú účinnosť motora a hospodárnosť prevádzky. Jednotka sníma otáčky motora, polohu regulátora rýchlosti, presnú polohu motora, dáta z akumulátora a teplotu silových obvodov. Výkonný mikroprocesor tieto dáta spracováva a vytvára z nich vysoko sofistikovanú viacúrovňovou dátovú mapu.

Vďaka tomuto princípu riadenia je na motore dosiahnuté účinnosti motora až 97%. Jednotka vykonáva budenie všetkých cievok v závislosti na presnej polohe motora a načasujú ho vo vzťahu k otáčkam motora. Tým je zaistené to, že budenie všetkých cievok je časované absolútne presne. Preto nedochádza k negatívnemu "prekrývanie" cievok a tým nedochádza k tepelným stratám a k zníženiu celkovej účinnosti. Motor je napájaný po troch samostatných silových sekciách. Čo zaručuje vysokú hospodárnosť, efektívnosť a maximálny krútiaci moment už od nulových otáčok.

Sofistikovaný systém riadenia úspory energie zaručuje dlhý dojazd a nízke náklady na kilometer. 400 km = 1 €, to je zhruba 40-krát menej ako u osobného automobilu a 14-krát menej ako u benzínového skútra

Elektromotor

Elektro-motor zabudovaný v zadnom kolese. Trojpólový frekvenčný elektrický motor sa vyznačuje účinnosťou 97%, čo je o 200% vyššiu účinnosť v porovnaní s motormi spaľovacími. Vďaka použitiu tohto revolučného motora sa prvýkrát v histórii na trh dostáva sériovo vyrábané jednostopové vozidlo s cenou a parametrami porovnateľnými s vozidlami benzínovými. Motor je zabudovaný priamo v náboji zadného kolesa. Obsahuje iba tri pohyblivé časti. (spaľovací motor obsahuje pohyblivých častí cez 1000). Tým je dosiahnutá maximálna spoľahlivosti. Desiatky permanentných magnetov a cievok sa starajú o 100% krútiaceho momentu už od nulových otáčok.

V motore nie sú použité žiadne uhlíky, spojky, voľnobežky, variátory ani prevody, preto motor nevyžaduje žiadnu údržbu, ani vnútorné čistenie alebo výmeny olejových náplní.

Nabíjačka AKUMOTO
Digitálny nabíjací zdroj

Pre dosiahnutie dlhej životnosti akumulátora je dôležitá kvalitná digitálna nabíjačka. Nabíjačka AKUMOTO je riadená procesorom a pracuje v niekoľkých režimoch. Podľa stupňa vybitia akumulátorov.

Častou chybou obyčajných elektrických vozidiel je to, že sa v prudkej prevádzke jednotlivé akumulátory začnú "rozchádzať" čo postupne vedie k ich poškodeniu. Z tohto dôvodu v záverečnej fáze naša nabíjačka (pre kremíkové akumulátory) automaticky začína tzv formátovací režim, pri ktorom dochádza k balansovaniu akumulátorov, tým je zaručená ich dlhá životnosť a veľký dojazd vozidla.


Trinid s.r.o.

je dynamicky rozvíjajúca sa firma, ktorá sa zaoberá predajom, distribúciou, montážou a servisom vysokokvalitných značkových systémov určených pre komplexný monitoring vozidiel a riadenie vozového parku na slovenskom a zahraničnom trhu. Zabezpečujeme komplexné riešenia v oblasti znižovania nákladov na prevádzku vozového parku, distribúciu monitorovacích sytémov a technických autodoplnkov a v prípade potreby aj servisné služby prostredníctvom vlastnej siete technikov.

Elektrické skútre Akumoto

ponúka profesionálne poradenstvo a skúsenosti pri hľadaní optimálneho riešenia pre každú spoločnosť podnikajúcu v oblasti obchodu a dopravy.